سود سهام شستا چه زمانی و چطور پرداخت می‌شود؟

شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ارسال نامه به اداره نظارت بر ناشران گروه مالی و خدماتی سازمان بورس اوراق بهادار نحوه پرداخت سود سهام شستا به سهامداران این هلدینگ را اطلاع رسانی کرد.

به گزارش کاماپرس، بر اساس نامه ارسالی شستا به اداره نظارت بر ناشران گروه مالی و خدماتی سازمان بورس اوراق بهادار، سود سهام شستا به سهامداران حقیقی (اشخاص حقیقی) این هلدینگ که دارای شناسه در سامانه سجام هستند از تاریخ ۲۱ آبان ماه ۱۳۹۹از طریق سامانه سجام انجام می شود.

همچنین طبق مفاد این نامه، آن دسته از سهامداران حقیقی (اشخاص حقیقی) شستا نیز که فاقد سجام هستند از تاریخ ۱۸ آذرماه ۱۳۹۹ با مراجعه به شعب بانک رفاه کارگران، با ارائه اصل کارت ملی و اعلام کد سهامداری سود سهام خود را دریافت خواهند کرد.

گفتنی است؛ بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در مجمع شستا که صبح امروز چهارشنبه ۲۳ مهرماه ۱۳۹۹ به ازای هر سهم ۱۲۰ تومان سود نقدی به سهامداران شستا تخصیص داده شده است.

براین اساس طبق تصمیمات مجمع شستا با پرداخت ۱۲۰ تومان سود به ازای هر سهم مجموعا ۹ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان، معادل ۹۹ درصد از سود قابل تقسیم این هلدینگ، میان سهامداران، توزیع می‌شود‌.

بنا به اعلام رضوانی فر مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری تامین اجتماعی  سود خالص شستا در شرکت اصلی  ۱۹۲۸۳ میلیارد تومان بوده که این سود نسبت به سال گذشته ۴.۲ برابر شده است.

شایان ذکر است تمام هلدینگ‌های تابعه شستا نیز طبق گزارش های ارائه شده در مجمع امروز این هلدینگ در سود تلفیق رشد مناسبی داشتند و همچنین هلدینگ رایتل و هلدینگ انرژی پس از چند دوره به سوددهی رسیدند و از زیان خارج شدند.

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم  بورس، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *