قرص دپاکین برای چه چیزی خوبه؟

در صورتی که این داروتوسط متخصص اعصاب و روان(=سایکیاتریست) برای شما تجویز گردیده، اشخاص متفرقه ی پیرامون شما و یا فرد ِ نسخه پیچ داروخانه و حتی متخصصین سایر رشته های پاراکلینیکی  حق اظهار نظر و به شک انداختن شما را ندارند.

قرص دپاکین برای چه چیزی خوبه؟

دپاکین برای درمان اختلالات تشنجی، تغییرات روانی و خلق و خو (مانند حالت دیوانگی یا اختلال دو قطبی) و جلوگیری از سر درد های میگرنی استفاده میشود. دپاکین با تنظیم دوباره برخی مواد طبیعی موجود در مغز (در قسمت انتقال دهنده های عصبی) بیماری ها را درمان میکند.

قرص دپاکین برای چه چیزی خوبه؟

  • – صرع
  • – تشنج “پتیت مال”
  • – تشنج مختلج
  • – صرع تونیک-کلونیک
  • – افسردگی مانیک
  • – تشنج همراه با انقباض عضلانی نامنظم
  • – تشنج های جزئی ساده

نکاتی که در رابطه با مصرف قرص دپاکین باید بدانید

هنگام مصرف دارو فعالیت‌هایی که به هوشیاری کامل نیاز دارد را انجام ندهید.
مصرف این دارو در افراد سالمند، باید با احتیاط صورت گیرد.
چنانچه به ترکیبات این دارو حساسیت دارید، آن را مصرف نکنید.
فهرست تمامی داروهایی را که در حال استفاده از آن هستید (چه گیاهی و چه پزشکی)، در اختیار پزشک قرار دهید. ممکن است برخی از داروها میزان اثربخشی داروهای دیگر را تحت تاثیر قرار دهند.
چنانچه با مصرف این دارو دچار تنفس سخت، تورم چهره، لب‌ها، زبان یا گلو شدید مصرف را قطع و به اورژانس مراجعه کنید. این موارد نشانه حساسیت بدن شما به داروست.
درباره چگونگی قطع قرص دپاکین، با پزشک مشورت کنید.
دارو را مطابق با دستور پزشک مصرف کرده و دوز دارو را بدون مشاوره با پزشک خود، تغییر ندهید.
در صورت داشتن هر گونه حساسیت دارویی، قبل از مصرف این دارو پزشک را در جریان قرار دهید.
هر گونه علائم جدید مثل تغییرات خلقی یا رفتاری، اضطراب، حملات وحشت‌زده، خواب‌آلودگی، آشفتگی و بی‌قراری شدید را به پزشک خود اطلاع دهید. شاید نیاز به تغییر دارو داشته باشید.
استفاده از قرص دپاکین در دوران بارداری و شیردهی، باید با نظر پزشک صورت گیرد.
دپاکین تحت هیچ عنوان نباید برای کودکان زیر دو سال، تجویز شود.
در صورتیکه سابقه ابتلا به بیماری‌های خاصی نظیر بیماری‌هایی کبد و کلیه، بیماری قلبی، فشار خون بالا،کلسترول بالا، کم خونی، سکته قلبی یا مغزی، تشنج، صرع و دیابت و اختلالات ذهنی داشته‌اید، دارو را زیر نظر پزشک و با احتیاط مصرف کنید.
مصرف این قرص ممکن است تفکرات خود کشی را در بیمار افزایش دهد. بنابراین حتما این دارو را تحت مراقبت پزشک، مورد استفاده قرار دهید.
اگر ناراحتی معده دارید، بهتر است این دارو را با غذا میل نمایید.
در صورتی که مصرف یک وعده از دارو را فراموش کردید، به محض یادآوری، داروی خود را مصرف کنید. اگر به زمان مصرف بعدی نزدیک هستید، دوز فراموش شده را رها کنید و به برنامه دارویی خود بازگردید.
مصرف دارو را به یکباره، قطع نکنید.
طی درمان با این دارو، الکل مصرف نکنید. مصرف الکل می‌تواند احتمال بروز عوارض جانبی آن را افزایش دهد.
افراد مبتلا به به بيماری‌های کبدی، نبايد اين دارو را مصرف نمايند.

اطلاعات دارویی قرص دپاکین کرونو 500میلی گرم

دپاکین کرونو چیست؟
دپاکین کرنو در بسیاری از بیماری های با منشاء عصبی تجویز می شود. ماده موثره این دارو والپروات است که برای درمان تشنج، سردرد، ناراحتی های خلقی و درمان میگرن کاربرد دارد. مکانیسم اثر این دارو کاهش جریان های الکتریکی مزاحم است که تحریک پذیری بیش از حد سلول های عصبی را ایجاد کرده اند.

مزیت دپاکین

آنچه دپاکین را از سایر برندهای والپروات متمایز نموده است ملح حامل این دارو می باشد. دپاکین ترکیبی از سدیم والپرات به اضافه اسید والپروئیک است. مزیت اسید والپروئیک نسبت به سدیم والپروات کاهش عوارض جانبی این دارو است که عمدتا به علت وجود سدیم موجود در دارو است. از جمله افزایش وزن و احتباس آب و نمک در بدن است. دپاکین کرونو بصورت آهسته رهش فرموله شده است و به تدریج در دستگاه گوارش جذب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *